Dober večer obiskovalec. Dobrodošel na prijateljevanje.net. PRIJAVA | REGISTRACIJA
Seznam forumov Splošno o vsem Zdravje

Depresija

... najpomembnejša stvar na svetu ...

Re: Depresija

OdgovorNapisal/-a curt46 » 18 nov 2011, 07:27

Jaz mislim, da je dobro pobegniti iz osame in biti čimveč med ljudmi. Samota ubija ... :twisted:
zasebni_stiki
curt46
mojster tantre

Kraj: Ljubljana
Spol: Moški

OdgovorNapisal/-a palcica » 18 nov 2011, 08:23

nadine napisal/-a:...evo še mene....

Z veseljem sem delila delček svoje zgodbe z vami iz katere sem jaz potegnila najboljše kar sem lahko in enako želim tudi vam....

Hvala tudi tebi, ker si delila zgodbo z nami. Prvi mamin poskus se je zgodil leta 2006. Takrat je tudi mene pokopala depresija. Podpore nisem našla v partnerju, ampak pri dobrem prijatelju. Presedel je z menoj ure in ure, se pogovarjal, me tolažil, hrabril. Počasi sem se začela vračati v normlano življenje in se odločila, da življenje vzamem v svoje roke.
Sem pa še vedno razočarana nad zdravstvom. Saj sem v vsem obdobju mamine bolezni spoznala tudi drug plat zdravstva. Da ne govorim o zaprtem oddelku psihiatrije. Se stanje sicer zboljšuje, vendar mislim da je še vedno alarmantno.
En velik objem za vse, ki so se borili in se še borijo ali borimo z depresijo....
Ne moremo usmerjati vetra, lahko pa prilagodimo jadra!
zasebni_stiki
palcica
mojster tantre

Kraj: Domžale
Spol: Ženska

OdgovorNapisal/-a curt46 » 18 nov 2011, 08:40

Jaz ob nedeljah, ko nimam kaj početi, grem v pekarno kaj kupit samo zaradi tega, da malo grem na svež zrak, ker ni z zdržat cel dan med štirimi stenami in se začenjam smilit samemu sebi :o
zasebni_stiki
curt46
mojster tantre

OdgovorNapisal/-a palcica » 18 nov 2011, 08:43

Uh še tole sem pozabila napisat. Že nekaj časa na sprehodu srečujem neko gospo iz sosdenje vasi. Ko sem ji povedala za mojo mami, se mi je zaupala da ima sama isto diagnozo. In ko sem jo tako poslušala, ko mi je opisovala bolezen, me je bilo kar groza. Baje da taki ljudje prav slišijo glasove, ki jim prigovarjajo, da naj naredijo samomor. Grozljivo ne :? Po nekem čudnem naključju sva se z gospo Nado srečali in med nama se je stkala prav posebna vez.
zasebni_stiki
palcica
mojster tantre

OdgovorNapisal/-a curt46 » 18 nov 2011, 09:02

:roll: Mogoče pa tudi, za take ljudi, obisk bri bioenergetiku ni slaba ideja. Jaz nimam izkušenj s tem, mogoče pa pomaga.
zasebni_stiki
curt46
mojster tantre

OdgovorNapisal/-a palcica » 18 nov 2011, 09:04

hm bioenergetiki nimajo tukaj ravno veliko uspeha. Sploh pa lahko take ljudi še bolj odnese navzgor po takih seansah. Kolikor vem se to ne obnese najbolje. Delno deluje medicina, ampak mislim da je vse bolj na tem, da se ljudi samo zafiksa da lažje prebrodijo določene faze. Nisem pa ne vem kakšen strokovnjak na tem področju, govorim samo iz tega kar sem sama opazila
zasebni_stiki
palcica
mojster tantre

OdgovorNapisal/-a curt46 » 18 nov 2011, 09:09

palcica napisal/-a:hm bioenergetiki nimajo tukaj ravno veliko uspeha. Sploh pa lahko take ljudi še bolj odnese navzgor po takih seansah. Kolikor vem se to ne obnese najbolje. Delno deluje medicina, ampak mislim da je vse bolj na tem, da se ljudi samo zafiksa da lažje prebrodijo določene faze. Nisem pa ne vem kakšen strokovnjak na tem področju, govorim samo iz tega kar sem sama opazila

Mojemu nekdanjemu prijatelju, ki se je kasneje težje ponesrečil v prometni nesreči je pomaglo.
Ko je po prvem letniku srednje šole, ki ga ni naredil padel v depresijo je šel k bioenergetiku pa je pomagalo.
zasebni_stiki
curt46
mojster tantre

OdgovorNapisal/-a jadralec » 18 nov 2011, 11:57

jaz včasih v hecu rečem da smo vsi z eno nogo v psihiatrični bolnici in z eno nogo zunaj na svobodi

ampak ko resno pomisliš v kakšnih časih živimo je to žalostna resnica :( :(
saj depresija je pa tud eden začetek te zgodbe
zasebni_stiki
jadralec
izkušeni ljubimec

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a nadine » 18 nov 2011, 12:10

palcica napisal/-a:Uh še tole sem pozabila napisat. Že nekaj časa na sprehodu srečujem neko gospo iz sosdenje vasi. Ko sem ji povedala za mojo mami, se mi je zaupala da ima sama isto diagnozo. In ko sem jo tako poslušala, ko mi je opisovala bolezen, me je bilo kar groza. Baje da taki ljudje prav slišijo glasove, ki jim prigovarjajo, da naj naredijo samomor. Grozljivo ne :? Po nekem čudnem naključju sva se z gospo Nado srečali in med nama se je stkala prav posebna vez.

... palcica, ampak to pa ni več depresija , kar si napisala.....to je pa že druga diagnoza....
zasebni_stiki
nadine
mojster tantre

Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a palcica » 18 nov 2011, 12:41

nadine napisal/-a:
palcica napisal/-a:Uh še tole sem pozabila napisat. Že nekaj časa na sprehodu srečujem neko gospo iz sosdenje vasi. Ko sem ji povedala za mojo mami, se mi je zaupala da ima sama isto diagnozo. In ko sem jo tako poslušala, ko mi je opisovala bolezen, me je bilo kar groza. Baje da taki ljudje prav slišijo glasove, ki jim prigovarjajo, da naj naredijo samomor. Grozljivo ne :? Po nekem čudnem naključju sva se z gospo Nado srečali in med nama se je stkala prav posebna vez.

... palcica, ampak to pa ni več depresija , kar si napisala.....to je pa že druga diagnoza....

kakor sem jaz seznanjena je to ene vrste manična depresija, lahko pa da se tud motim
zasebni_stiki
palcica
mojster tantre

OdgovorNapisal/-a nadine » 18 nov 2011, 12:47

...tako nekako ja, bipolarna motnja ......
zasebni_stiki
nadine
mojster tantre

OdgovorNapisal/-a curt46 » 18 nov 2011, 14:48

nadine napisal/-a:...tako nekako ja, bipolarna motnja ......

Jaz mislim, da je v takem primeru najbolje čim prej poiskati strokovno pomoč.
zasebni_stiki
curt46
mojster tantre

OdgovorNapisal/-a nadine » 18 nov 2011, 14:52

curt46 napisal/-a:

..obvezno je treba poiskati pomoč.....
zasebni_stiki
nadine
mojster tantre

OdgovorNapisal/-a neznanka44 » 18 nov 2011, 17:21

delovna napisal/-a:No moram povedati, da sem sama izgubila očeta pri 12. letih, mamo pri 19. letih, vzgajala me je skoraj "ulica", vendar sem bila vedno zaposlena, ob delu sem nadaljevala šolanje, se poročila in si ustvarila družino, vendar starše še sedaj nosim v srcu. O očetu se ne spomnim, da bi se z nami otroci toliko ukvarjal, se je pa zato mama zelo in tistih nekaj let kar sem jo imela je sigurno nepozabnih in neponovljivih.
Z ljubeznijo se jih vedno spominjam skoraj vsak dan, bili so moje svetle zvezde.
Nikoli nisem bila depresivna, nikoli pesimistična, vedno optimist in veseljak, včasih tudi pravi "vojak" in borec, če je bilo to potrebno.
Resnično vas vse, ki imate to težko bolezen oz. motnjo občudujem, saj se naš družinski prijatelj že leta bojuje s to boleznijo in je enkrat zelo vesel, drugič na smrt potrt, vendar jo nekako ob pomoči svoje partnerke premaguje.
Vem, da je še slabše, če si sam in ti noben ne stoji ob strani, takrat moraš biti verjetno resnično zelo trden, da ostajaš v "mejah normale".
Hvala, da delite te trenutne z nami ! Res ste pogumni in želim vam vse dobro !

hvala da nas razumete...nas ki se z tem bojujemo z dneva v dan....za nas je vsak dan nova zmaga......
Pravi prijatelj je oseba,do katere si upaš biti takšen kot si!!!
zasebni_stiki
neznanka44
vikend užitkar

Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a neznanka44 » 18 nov 2011, 17:24

curt46 napisal/-a:

vsakemu ki začuti da ni sposoben več sam reševat zadev priporočam.....psihiatri niso bav,bav in verjamite je oseba za katero se morate odkrito pogovarjat da vam lahko pomaga.........to je oseba ki res mu lahko poveste vse in vam svetuje,obenem pa ostanejo vaše težave le med vami in dohtarjem.....
zasebni_stiki
neznanka44
vikend užitkar

OdgovorNapisal/-a neznanka44 » 18 nov 2011, 17:26

palcica napisal/-a:hm bioenergetiki nimajo tukaj ravno veliko uspeha. Sploh pa lahko take ljudi še bolj odnese navzgor po takih seansah. Kolikor vem se to ne obnese najbolje. Delno deluje medicina, ampak mislim da je vse bolj na tem, da se ljudi samo zafiksa da lažje prebrodijo določene faze. Nisem pa ne vem kakšen strokovnjak na tem področju, govorim samo iz tega kar sem sama opazila

bioenergetika res ne deluja...zdravila,ogromno trdne volje in najbolj pomembno bližina dragih oseb lahko človeku pomagajo,seveda včasih žal tudi to ne deluje.......
zasebni_stiki
neznanka44
vikend užitkar

OdgovorNapisal/-a eruj » 19 nov 2011, 22:15

tukejle se res nihem hotu oglasit, ker....
ampak je te dni mi v roke prišel novi izvod mesečnika z naslovom "skupaj za zdravje človeka in narave.lahko ga najdete tudi na spletu na /www.zazdravje.net, drugače pa se brezplačno dobi v določenih trgovinah.
torej , sam sem pri sebi opažal da v decembru postanem slabe volje, nerazpoložen, nekako brez energije, nobeno delo mi ne gre od rok, tečen in še kaj. nasprotno pa maj junij in julij mi dajo energije , volje za celodnevno delo, sem poln načrtov in vedno dobre volje. zakaj ?
zaradi sonca. ja prav ste prebrali -sonca. ker sonce pomaga pri izgradnji D vitamina v našem telesu, ta pa je koristen tu in tam, na mnogih procesih. in če ste pozabili sončni žarki tvorijo D vitamin, zatorej ne pomaga nič če ste kot Fred Astair in plešete v dežju, ven je treba ko je sonce, pa ne s sončnimi očali. dolgimi rokavi in namazani z faktorjem 100 plus.
sicer bolj kot da vam jest tukaj pripovedujem vam bosta povedala dva članka iz te revije
prvi je " ali depresija sploh obstaja ?" in drugi " Kako napačno povezati osteoporozo in depresijo ?"
članka boste našli če boste kliknili na "pdf arhiv novic" na prvi strani.
užitek ni greh - greh je, če si ga ne privoščiš.
sreča te sreča - ne hodi vštric s tabo.
poljub na dan odžene doktorja stran
zasebni_stiki
eruj
mojster tantre

Kraj: Zgornje Gorje

OdgovorNapisal/-a klara » 20 nov 2012, 18:00

Tudi sama imam izkušnje z depresijo. Vidim, da je kar razširjena. Jem tudi tablete, čeprav ne verjamem prav zelo vanje ;)
Vsa vrata so zaprta le v naših glavah
zasebni_stiki
klara
nedolžnež

Kraj: Tržič

OdgovorNapisal/-a curt46 » 20 nov 2012, 18:05

klara napisal/-a:Tudi sama imam izkušnje z depresijo. Vidim, da je kar razširjena. Jem tudi tablete, čeprav ne verjamem prav zelo vanje ;)

Če se imenujejo antidepresivi že morajo pomagati. :?
zasebni_stiki
curt46
mojster tantre

OdgovorNapisal/-a ursula69 » 20 nov 2012, 18:08

curt46 napisal/-a:Jaz mislim, da je dobro pobegniti iz osame in biti čimveč med ljudmi. Samota ubija ... :twisted:

že res,a če si dle časa v osami,je začetek težak,treba je naredit prvi a težek korak
ursula69
zasebni_stiki
ursula69
nedolžnež

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Po forumu brska: moderator in 1 gost